Sviečka zo sójového voskuPre milovníkov atmosféry pri sviečkach prinášame inšpiráciu na jednoduchú výrobu sójovej sviečky. Táto sviečka je vyrobená zo 100 % prírodného sójového vosku z ekologického hospodárstva. Horením sójovej sviečky nevznikajú žiadne toxíny ani karcinogény. Má nízky bod topenia 52 - 54 o C, preto roztopený vosk z tejto sviečky môžeme použiť aj na telovú masáž.

Budeme potrebovať:
 • sójový vosk 50 g - objednáte: CZ SK
 • prírodná levanduľová silica - cca 8 - 10 kvapiek - objednáte: CZ SK
 • farba na sviečky fialová - objednáte: CZ SK
 • knôt s plieškom 6 cm - objednáte: CZ SK
 • malý sklenený pohárik na sviečku
 • dve nádoby na topenie vosku vo vodnom kúpeli
 • drevené miešatko - objednáte: CZ SK

POSTUP:
1. Vosk vložíme do nádoby a dáme stopiť na šporák do vodného kúpeľa.


2. Do roztopeného vosku pridáme cca 8 - 10 kvapiek levanduľovej silice a trošku fialovej farby na sviečky. Stačí naozaj kúštik z jednej hoblinkovej farby, pretože farbiaci účinok je silný. Všetko spolu premiešame a môžeme začať nalievať.

3. Najskôr nalejeme do skleneného pohárika tenkú vrstvu vosku.


4. Malú chvíľočku počkáme a potom vložíme do stredu knôt s plieškom. Opäť chvíľu necháme zatuhnúť, aby sa knôt vo vosku zafixoval.
5. Dolejeme zvyšok roztopeného vosku.


6. Necháme dôkladne stuhnúť, minimálne 1 hodinu. (Sviečka sa tuhnutím nezmršťuje, preto ju nie je potrebné počas tuhnutia dolievať.)


A takto pekne vyzerá hotová sviečka. 

Komentáre

 1. Dobrý deň, prosím Vás chcem sa spýtať, že prečo sa mi robi na stuhnutom sójovom vosku taký biely povlak, keď vosk zafarbim farbou.

  OdpovedaťOdstrániť
  Odpovede
  1. Dobrý deň, môže to byť spôsobené prehriatím vosku. Vosk by mal mať pri nalievaní do nádoby teplotu cca 50 - 70 oC, nalievať by sa mal pomaly a tuhnúť by mal pri izbovej teplote, aby nedochádzalo k výkyvu teplôt.

   Odstrániť

Zverejnenie komentára

Obľúbené príspevky z tohto blogu

Sviečky z palmového vosku odlievané v polykarbonátových formách

Viacfarebné maľované šumivky