Dlhé zimné večery nám často spríjemňuje blkot horiacich sviečok. Plamene sviečok pôsobia upokojujúco, zútulnia akýkoľvek interiér a vytvoria atmosféru pohody a relaxu. Sviečky, dobrá kniha, horúca kávička alebo čaj, koláčik… pre mnohých lákavá predstava! Dnes sú veľmi populárne prírodné sviečky, ktorých horenie je čisté, sú šetrné k nášmu zdraviu aj k životnému prostrediu. Na ich výrobu sa najčastejšie používa palmový, sójový alebo včelí vosk. Niekto má rád naturálny charakter sviečky, bez pridania farby a vône, ale mnohí uprednostňujú farebné sviečky, ktoré sa dajú pekne zladiť s interiérom. Ak chceme zachovať úplne prírodný charakter sviečky, mali by sme siahnuť aj po prírodnej farbe. Prírodné farbivá nám ponúka naša príroda alebo rovno naša kuchyňa. Môže ísť o niektoré koreniny, riasy, sušené bylinky, kvety, či ovocie. Pustili sme sa do malého experimentovania s niektorými surovinami. Osvedčili sa nám riasy moringy a spirulíny, pomocou ktorých sme vytvorili zelenkavú farbu, so s
Dobrý deň, prosím Vás chcem sa spýtať, že prečo sa mi robi na stuhnutom sójovom vosku taký biely povlak, keď vosk zafarbim farbou.
OdpovedaťOdstrániťDobrý deň, môže to byť spôsobené prehriatím vosku. Vosk by mal mať pri nalievaní do nádoby teplotu cca 50 - 70 oC, nalievať by sa mal pomaly a tuhnúť by mal pri izbovej teplote, aby nedochádzalo k výkyvu teplôt.
Odstrániť