Mandľové peelingové mydlo z hmoty suspendingAk ste už vyrábali mydlá, do ktorých ste pridávali drobné čiastočky, napr. peelingový prášok, určite viete, že tento peelingový prášok sa v klasickej mydlovej hmote pri tuhnutí hmoty usadí v prevažnej miere na dne formy a vo zvyšku mydielka zostane len nepatrná časť peelingu. Dá sa tomu predísť tak, že budeme mydlá vylievať po vrstvách, aby sme dostali peelingový prášok aj do ostatných vrstiev mydla, čo je však trošku zdĺhavé a nepraktické. Alebo môžeme použiť mydlovú hmotu CRYSTAL SUSPENDING, ktorá je určená práve na to, aby sa jemné čiastočky primiešané do hmoty, napr. peelingový prášok alebo sušené bylinky, rovnomerne rozptýlili do celého mydla. Táto mydlová hmota je transparentná, takže pridané čiastočky v nej pekne vyniknú a zostanú aj po stuhnutí hmoty naozaj rovnomerne rozložené v celom mydle. S mydlovou hmotou suspending ušetríte čas a dosiahnete profesionálnejší výsledok. Pre porovnanie sme napokon vyrobili s použitím rovnakých ingrediencií aj mydielko s klasickou transparentnou mydlovou hmotou. Posúďte sami! 
 

Budeme potrebovať:
  • mydlová hmota crystal suspending - 50 g - objednáte: CZ SK
  • mandľová vôňa - cca 8 kvapiek - objednáte: CZ SK
  • peeling z mandľových škrupín - cca 1 čajová lyžička - objednáte: CZ SK
  • odstraňovač bubliniek s rozprašovačom - objednáte: CZ SK
  • silikónová forma hand made III. kód MF310 - objednáte: CZ SK
Ďalšie pomôcky:
  • nádoba na roztopenie mydlovej hmoty - objednáte: CZ SK
  • drevené miešatko - objednáte: CZ SK

POSTUP: 

1. Mydlovú hmotu crystal suspending nakrájame na malé kúsky a dáme roztopiť do mikrovlnky na pár sekúnd. Keďže je hmoty málo, roztopenie bude trvať len chvíľočku, treba ju kontrolovať a premiešavať, aby sa hmota zbytočne neprehriala. Do roztopenej mydlovej hmoty pridáme mandľovú vôňu a premiešame.

2. Pridáme cca 1 zarovnanú čajovú lyžičku peelingového mandľového prášku.

3. Dôkladne premiešame. Čím viac peelingového prášku pridáme, tým bude finálne mydielko tmavšie. 

4. Mydlovú hmotu vlejeme pomaly do formičky.

5. Povrch mydlovej hmoty ihneď po naliatí do formičky postriekame odstraňovačom bubliniek, aby sme predišli vzduchovým bublinkám a iným nedokonalostiam na povrchu mydla. 

6. Mydlo necháme cca hodinku stuhnúť pri izbovej teplote.

7. Keď je mydlo tuhé, ľahko ho vyklopíme z formičky. 

Peelingové zrniečka sú rovnomerne rozptýlené v celom mydle.

A pre porovnanie mydlo vyrobené z klasickej transparentnej mydlovej hmoty a mydlo vyrobené z hmoty crystal suspending.Komentáre

Obľúbené príspevky z tohto blogu

Sviečky z palmového vosku odlievané v polykarbonátových formách

Viacfarebné maľované šumivky