Hydratačné bio telové mlieko s FucocertomToto hydratačné telové mlieko je vhodné predovšetkým pre suchú, zrelú a namáhanú pokožku. Vďaka vitamínu E je výborné aj po opaľovaní alebo holení. Pokožke dodá potrebnú hydratáciu a zanechá ju hodvábne jemnú a vláčnu. Hydratačný účinok mlieka zabezpečuje aloe vera, rastlinné maslá a oleje obsiahnuté už v samotnej bio báze a je znásobený pridaním vzácneho rastlinného polysacharidu Fucocertu. Tento polysacharid prinavracia pokožke pružnosť, stimuluje obnovu kožných buniek a pomáha tak bojovať proti príznakom starnutia. Fucocert má aj mnoho ďalších pozitívnych účinkov na pokožku, preto určite stojí za to vyskúšať tento jedinečný produkt. Okrem všetkých vyššie spomenutých benefitov, toto telové mlieko neobsahuje žiadne sulfáty, parabény, farbivá, ani iné chemické prísady. 


INGREDIENCIE:
  • pleťové mlieko bio - základ na výrobu telového mlieka - 50 ml - objednáte: CZ SK
  • vitamín E - acetát - 8 kvapiek - objednáte: CZ SK
  • Fucocert - 1 čajová lyžička - objednáte: CZ SK
  • (môžete pridať aj 1 - 2 kvapky prírodnej silice podľa vlastného výberu) - objednáte: CZ SK
  • dóza na hotový produkt - 50 ml  - objednáte: CZ SK (možno ešte vhodnejšia bude fľaša s odklápacím uzáverom alebo fľaša s pumpičkou, keďže výsledný produkt má skôr konzistenciu hustejšieho mlieka - objednáte: CZ SK)
  • nádoba na zmiešanie ingrediencií - objednáte: CZ SK
  • drevené miešatko - objednáte: CZ SK
POSTUP:

Postup je veľmi rýchly a jednoduchý, vhodný aj pre úplných začiatočníkov v príprave domácej kozmetiky a výsledok naozaj stojí za to.
1. Odmeraných 50 ml bio základu pleťového mlieka dáme do čistej plastovej misky a pridáme 8 kvapiek vitamínu E. Potom pridáme 1 čajovú lyžičku Fucocertu.

2. Všetko dobre premiešame dreveným miešatkom.

3. Nalejeme do pripravenej čistej dózy alebo fľaše s odklápacím uzáverom. 

Takto jednoducho je hotové telové mliečko v bio kvalite. Môžeme ho ihneď začať používať.

Mlieko je vhodné uchovávať v chlade a spotrebovať do 6 mesiacov od prípravy.Komentáre

Obľúbené príspevky z tohto blogu

Sviečky z palmového vosku odlievané v polykarbonátových formách

Viacfarebné maľované šumivky