Tuhý žihľavový šampón


Žihľava je pre svoje priaznivé účinky na vlasy a vlasovú pokožku obľúbenou ingredienciou vlasovej kozmetiky, v ktorej sa používa už oddávna. Vďaka vysokému obsahu účinných látok, vitamínov, minerálov, aminokyselín dodá vlasom pružnosť a lesk, zabraňuje lupinám a vypadávaniu vlasov a ošetruje a regeneruje vlasovú pokožku. Je vhodná predovšetkým na mastné vlasy. Náš základ na výrobu šampónu už obsahuje aloe vera, ktoré má širokospektrálne priaznivé účinky na pokožku aj na vlasy. Vďaka kombinácii tuhého šampónu a žihľavového púdru si ľahko sami vyrobíte účinný šampón na prírodnej báze, po použití ktorého budú Vaše vlasy zdravé a krásne.


Ingrediencie:
 • mydlová hmota Tuhý šampón - 90 g - objednáte: CZ SK
 • žihľavový prášok - cca 10 g - objednáte: CZ SK
 • vôňa do mydiel zelený čaj - cca 10 kvapiek (nemusí byť) - objednáte: CZ SK
 • silikónová forma na mydlo - vhodné sú menšie formičky; môžete si vybrať z našej ponuky - objednáte: CZ SK
 • nádoba na roztopenie hmoty (vo vodnom kúpeli alebo v mikrovlnke) - objednáte: CZ SK
 • drevené miešatko - objednáte: CZ SK  POSTUP:
  1. Odváženú mydlovú hmotu nakrájame na malé kocky.
  2. Pokrájanú mydlovú hmotu vložíme do vhodnej nádoby a dáme stopiť vo vodnom kúpeli (príp. do mikrovlnky). My sme topili max. 5 - 7 minút. Počas topenia premiešavame. Zbytočne neprehrievame.
  3. Do roztopenej mydlovej hmoty primiešame žihľavový púder a dôkladne premiešame.

  4. Ak chceme, môžeme pridať 10 kvapiek vône do mydla zelený čaj a znova premiešať. Ak niekto uprednostňuje prirodzené zeleninové arómy, alebo mu nevyhovuje kombinácia dvoch vôní, túto vôňu jednoducho nepridá. Šampón potom bude mať výraznú žihľavovú arómu.

  5. Do formy pomaly vlejeme mydlovú hmotu.

  6. Necháme vytuhnúť cca 1 - 2 hodiny pri izbovej teplote. Proces tuhnutia môžeme urýchliť vložením šampónu do chladničky. Hotový tuhý šampón jednoducho a krásne vyklopíme zo silikónovej formy.

  A tuhý šampón na vlasy je hotový.  Komentáre

  Obľúbené príspevky z tohto blogu

  Sviečky z palmového vosku odlievané v polykarbonátových formách

  Viacfarebné maľované šumivky